Historia

Firma MOSTOSTAL WECHTA  rozpoczęła działalność jako przedsiębiorstwo państwowe w 1972r. i była jedną z pierwszych, w której wprowadzono przemysłowe metody produkcji konstrukcji stalowych. Produkcja i montaż konstrukcji stalowych należą od początku funkcjonowania do podstawowego przedmiotu działalności.

W ciągu minionego okresu firma przeszła długą drogę rozwoju – od produkcji stosunkowo prostych hal przemysłowych wytwarzanych seryjnie, przeznaczonych głównie na rynek krajowy , do najbardziej skomplikowanych konstrukcji i urządzeń wysyłanych z powodzeniem na rynki zagraniczne.

W 1992r. przedsiębiorstwo państwowe Wytwórnia Konstrukcji Stalowych MOSTOSTAL SŁUPCA zostało objęte prywatyzacją powszechną i przekształcone w spółkę akcyjną. W tej formie spółka MOSTOSTAL SŁUPCA S.A. w różnej strukturze własnościowej funkcjonowała do 2009r.

W latach 2010-2012 spółka prowadziła działalność jako spółka komandytowa-akcyjna, od 1.01.2014r. – jako spółka jawna, natomiast od 23.03.2016r. pod nazwą MOSTOSTAL WECHTA spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka jawna.

Od początku działalności firma jest przedsiębiorstwem jednozakładowym, a siedziba firmy jest zlokalizowana w Słupcy przy ul. Poznańskiej 41.